NCP1015AP065G
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
NCP1015AP065G
Duty Cycle - Max : 72 %
Product Category : AC/DC Converters
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 60 C
Operating Supply Current : 1 A
Switching Frequency : 65 kHz
Package / Case : PDIP-7
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Series : NCP1015
Input / Supply Voltage - Min : - 0.3 V
Input / Supply Voltage - Max : 10 V