FJY3003R
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 mA
Product Status : Obsolete
Transistor Type : NPN - Pre-Biased
Frequency - Transition : 250 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50 V
Supplier Device Package : SC-89-3
Resistor - Base (R1) : 22 kOhms
Mfr : onsemi
Resistor - Emitter Base (R2) : 22 kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
Power - Max : 200 mW
Package / Case : SC-89, SOT-490
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 56 @ 5mA, 5V
Base Product Number : FJY300
Description : TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT523F
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50 V 100 mA 250 MHz 200 mW Surface Mount SC-89-3