MRFE6VS25LR5
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 133 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : NI-360
Voltage - Test : 50 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 512MHz
Gain : 25.9dB
Package / Case : NI-360
Current - Test : 10 mA
Power - Output : 25W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : MRFE6
Description : FET RF 133V 512MHZ NI360L
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF Mosfet 50 V 10 mA 512MHz 25.9dB 25W NI-360